Siyonizm Tuzağı | Balfour Deklarasyonu

1) Balfour Deklarasyonu, 1887 yılında Basel’de yapılan “1. Siyon Toplantısı”nda alınan kararların bir adımı olarak karşımızdadır. Basel’de alınan kararlar, Balfour’la birlikle 100 yıldır uygulanmaktadır.

2) Siyonist lobiler, inançlarının gereği olarak, Büyük İsrail’in kurulması ve bu plana engel olacak devletleri bölme, kendi sömürgesi haline getirme, direniş gösteren her yapıyı “terörist” gibi gösterme planı devam etmektedir.

3) 67 yıldır varlığını devam ettiren İsrail’in Filistin topraklarında uyguladığı işgal ve terör politikasına her gün bir yenisi eklenmekte ve Musevî vatandaşların İsrail’e taşınma çalışmaları artarak devam etmektedir.

4) Ayrıca, 67 yıldır Filistinlilere karşı zorla uygulanan tehcir politikası sonucu, 7 milyona yakın Filistinli farklı ülkelerde ve mülteci kamplarında yaşamaktadır.

5) Son 200 yıldır Dünya nizamına şekil veren Siyonist ve Emperyalist yapılar, işgal devleti İsrail’e verdikleri maddi, manevi, askeri vb. desteğe ve sömürü politikalarına karşı üzerimize düşen vazife, Kudüs ve Mescid-i Aksa bilinci ile hareket etmek, ihtilaf ettiğimiz konuları çözmek ve idarecilerimizi sorumluluklarını yerine getirmeye teşvik etmektir.

6) Filistin ve Mescid-i Aksa davasının tüm Müslümanlar üzerine Farz-ı Ayn olması; Yeni Bir Dünya’nın kurulması açısından Filistin’in özgürlüğü bir pusuladır. Bu pusula, ittifakı sağlayacak, çözümleri getirecek, kan ve gözyaşı ile onlarca yıldır ağlayan Ortadoğu’nun kurtuluş merhemi olacaktır.

7) Müslümanlara düşen vazife, İttifakı Siyonizm’in etkisi altında olan ABD, İngiltere, AB ve İsrail’le değil İslam ülkeleriyle oluşturmasıdır. Siyonizm’in dostluğu ancak kaos, zulüm ve sömürge getirir. İsrail’in Güneydoğu Asya’da, Körfez’de ve Afrika’da kurduğu ilişkiler sonucu, Müslümanların Filistin davasına sessiz kalmaları kabul edilemez.

8) Müslümanlar tarihten ders çıkartmalı, Balfour Deklarasyonu’nun yüzüncü yılında Filistin’in özgürlüğü için gerekli adımları atmalıdır. Unutulmamalıdır ki Tarih, Siyonist İsrail’in karşısında onurlu bir mücadeleye girenleri yazacak, Yeni Bir Dünya’nın meşalesi Filistin’in özgürlüğü ile yakılacaktır.

Abdurrahman GENÇLER | UGSAM Koordinatörü | Eylül 2018
Yazının tamamına ulaşmak için | Tıklayın

Yorum ekle